22 Mart 2012 Perşembe

Kutsal Topraklar..

Merhaba Sevgili Dostlarım yaklaşık iki haftadır yazamadım.. Çünkü ruhumu arındırmaya kutsal topraklara gittim.. Bilen var bilmeyen var benim 3 Martta nişanım oldu.. Nişanım biraz detaylıydı, dolayısıyla hem ruhen hem zihnen yorgundum.. Bu şekildede bi umre programı olunca hemen balıklama atladım.. 8 Mart- 17 Mart arası dolu dolu muhteşem vakit geçirdik. Bu gittiğim benim 9. umrem oldu şanslıyım küçük yaşlardan beri babam bana bu imkanı sağladı.. Hatta hep esprisini de yaptik..  Bana daha önce ramazan umresine gitmek nasip oldu.. Ben de babama beni hep aç karnıma götürüyorsun ibadet edemiyorum bi defada tok karnıma götürsen diye takılıyordum.. Babamda dedi gel seni evlenmeden tok karna götüreyim:)
Şaka bi yana böyle bi muhabbet döndü ama asıl neden zihnimizi ve ruhumuzu resetlemekti.. Ben Nüans Turizm ile umreye ilk defa gittim, daha önce hep Eman ile gittiğimi düşünürsek çıtamız yüksekti.. Bu duruma göre Nüans Turizm çok iyiydi.. Özellikle toplu ibadet noktasında gerçekten çok başarılılardı.. İlk defa gidecekseniz kesinlikle tavsiye ediyorum..
Orda  değişik müslüman ülkelerinden çeşit çeşit insanlar oluyor.. Çok çok fakir insanlarda çok çok zengin insanlarda görebiliyorsunuz. Kimse kimseye kötü gözle bakmıyor.. Avrupadaki, Amerikadaki o uyanıklık yok insanlar çok saf, temiz ve iyi niyetli.. Ezan okunduğunda tüm mağazalar kapanıyor.. Hoca Allahekber dediği anda hayat duruyor herkes aynı anda namaza başlıyor.. Hani derler ya anlatılmaz yaşanır diye aynen o cinsten bir durum..
Maneviyat tavan yapıyor.. Allah orda yaptığımız dualarımızı ibadetlerimizi kabul etsin bize ve gitmek isteyenlere tekrar tekrar gidebilmeyi nasip etsin.. ( Amin.)
Aşağıda ilginç bulduğum resimleri paylaşıyorum..

 Sokaklarda yakılan tütsüler caddelere, yollara ayrı bi hava katıyor..


 Bu resmi çaktırmadan çekmeye çalıştım o yüzden net değil.. Ufacık bi kız çocuğu Kuran-ı Kerim okuyordu.. Çok tatlı görünüyordu..

 Selçuk ile yaşlanınca böyle olurmuyuz diye düşündüm..

 Babasının kucağında tavaf yapan mini mini bi kız çocuğu

 Tavaf yapan insanlar..
 Mekkenin saat kulesi

 Teyzeler birbirini kaybetmemek için kafalarına pembe çiçek takmış..

 Öğlen sıcağında tavaf yapan teyze ve amca çok tatlılardı..

 Bu teyze sanırım 90 yaşında var ve hala ayakta namaz kılıyor..

 Birbirini kaybetmemek için sarılara bürünmüş bi grup..

 Kapalı bebekler..


 Mekkede bize unutulmaz dualar yaptıran Osman Hoca.. Mekkeye giderseniz mutlaka Osman Hocanın yaptırdığı umreye katılın gerçekten çok başarılı..

 Kafalarına sarı güller takmış bi grup..

Puantiyeli eşarp takmış bi grup..

 Yeşilli grup..

 Kaybolmamak için aynı giyinmiş Türk teyzeler..
 Mavili grup..


Hiç yorum yok: